Narodila jsem se v roce 1980 v Praze. Na Fakultě sociálních věd jsem vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Během studia jsem začala pracovat v přílohách Lidových novin, kde jsem nakonec strávila pět let. Následovala roční zastávka v MF Dnes. Sedm let jsem pak vedla hudební web mediální skupiny Lagardére Active ČR.
Byla jsem členkou redakce českého Newsweeku, kde jsem se starala o kulturní rubriku, poté jsem rok editovala kulturu na Aktuálně.cz. Na Vltavě jsem do dubna 2024 pracovala jako editorka a moderátorka pořadu Vizitka.
Často/ráda poslouchám hudbu, chodím na výstavy, čtu, chodím do kina, běhám, vyrážím na výlety po Česku i do zahraničí, kreslím, chatařím a s kytarou a počítačem zkouším skládat písničky. Dvanáct let jsem zpívala ve vokálně-instrumentálním souboru Doubravánek.
Všechny články
-
Jak na dobrý knižní design? Důležitá je kvalitní rešerše, otevřená mysl i pohledy cizích odborníků
Výzvou pro učitele grafického designu je jeho rozpad. Dnes už je jen těžko představitelné, že by na UMPRUM existoval ateliér plakátu, jak tomu bylo dřív.
-
Anifilm ’25 zaostří na sci-fi. Pořadatele těší technická i vizuální rozmanitost české animace
Loutky vycházející z tradice Jana Švankmajera či Jiřího Barty jsou pro svět nezvykle stylizované, dokonce víc než loutky Tima Burtona, míní animátor Marek Berger.
-
Vyučoval pomocí zážitků a předběhl dobu. Zhoř formoval umělce i pedagogiku, teď má v Brně výstavu
Nyní osobnost Igora Zhoře (1925–1997), který prací na poli výtvarné kritiky a pedagogiky ovlivnil několik generací, připomíná výstava Pozdrav Igoru Zhořovi.
-
Propojení kultury a vzdělávání je nasnadě. K zájmu dětí a škol by se měl přidat i zájem politiků
Divadlo jako nástroj porozumění sobě i okolí, který funguje lépe než hodiny občanky ve škole. Výstava jako laboratoř, v níž se zkoumá rovnováha života s technologiemi.
-
Architektura jako prodloužená ruka empatie. Výstava Vektor chudoby zkoumá možnosti pestrého města
Vystavené studentské projekty řeší život ve městě pro každou sociální vrstvu. Vyčlenění konkrétní skupin obyvatel problémy nevyřeší, důležitá je pospolitost.
-
Umění, které má hodnotu i bez evropských sběratelů. V Plzni reflektují Ameriku 19. století
Návštěvníci se mohou těšit na díla Karla Bodmera, Georga Catlina, Mikoláše Alše, Alfonse Muchy, Vojtěcha Preissiga a rovněž na objekty sběratelů Vojty Náprstka a dalších.
-
Autofikce, rodina a důkladné debaty. Jeden svět se otevírá naději i vnitřním světům
Jeden svět: Proč je letos stežejním tématem rodina? Kde všude se točí o extremismu? A proč bychom měli vidět brazilský film o nelegální výrobě horkovzdušných balonů?
-
Sbohem, kašpárku. Loutkové divadlo pro dospělé bere do hry vědu i vzduch a otevírá dveře do reality
„Nejdřív si zvolím materiál, pak zjišťuji, jaké téma mi nabídne. V Soudružkách s kroužky jsem pracoval s papírovou panenkou, která nakonec lítá,“ říká Dominik Migač.
-
Židé jako tvůrci moderního Brna. Kniha Třináct snů o svobodě vypráví i málo známé příběhy
O knize, aktivitách Štetlu a málo známých osudech mluví Hana Slívová s Michalem Konečným a ředitelkou spolku Štetl Evou Yildizovou.
-
Jak se mladým i starým lidem bydlí v Praze?
Najít porozumění pro stavbu bytů v oblíbené čtvrti není lehké, říkají autoři knihy Domy, byty, lidi.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »