Rozverně o počasí v hudbě
Studio S1 zažilo říjnovou proměnu, Vlnohraní totiž patřilo hudebnímu počasí, a tak jsme napodobili nejenom déšť a vítr, ale třeba i třpyt jasné noci či východ slunce. V roli „rosničky“ Jana předpovídala, co nás čeká. Autorka scénáře Martina provedla publikum světem hudby, ve kterém se příroda a počasí zhmotnily zvukem.
Začátek patřil dešťové přeháňce, kterou vyjádřil klavírista Egli skladbou Clauda Debussyho „Zahrada v dešti“. Když déšť ustal, na obloze vyšlo slunce a to v první části ze suity Edwarda Griega „Peer Gynt“, v ní se k Eglimu připojili houslistka Bára a violista Ivo. Chybět nemohl ani kontrabas, struny na něm rozehrál Jakub a díky „Tarantelle“ od Reinholda Glièra se rozhlasovým studiem prohnala velká vichřice. Diváci napodobili vítr pomocí šátků – šustilo, foukalo a světlo se třpytilo přesně jako při silném větru!
Zima nám pak ukázala své kouzlo ve skladbě Victora Carabaja „Lirios de nieve“, ve které jsme si představovali mrazem malované květy na okenních sklech. Odvážní stavěli sněhuláky a nemohla chybět i koulovačka. Blesk udeřil ve skladbě Ashlina Gibsona „One min Blitz“ a nakonec zazněla od Ludwiga van Beethovenova „Měsíční sonáta“, která celý rozverný koncert krásně uklidnila.
Po všech bouřkách, větru, dešti, sněhulácích a slunci jsme stihli v závěru pořadu i tradiční nahrávku, a tak si můžeme „rozhlasovou předpověď“ přehrávat i doma.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Cimický uspěl s odvoláním, případ se vrací k obvodnímu soudu. Verdikt je podle senátu zmatečný
-
Armáda nabízí ‚nový start do života‘. Sloužit v Česku budou moct i lidé se základním vzděláním
-
Vedení zpravodajství ČT se vymezuje proti Součkovu ‚setkání s novináři‘. ‚Nepřijatelné,‘ píše Kubal
-
Předložila kritický audit a Válek ji obratem vyhodil. Za bývalou státní manažerku se teď postavil soud