„Na podcast není nikdo starý,“ zvou lektoři na workshopy pro začínající podcastery

Analytik Českého rozhlasu Adam Javůrek

Jak začít s podcasty, jak mluvit srozumitelně, kterou techniku potřebujete? Tři odpolední workshopy jsou tu pro vás, připravili je profesionálové z rozhlasu.


Tip pro začínající i pokročilé podcastery

Kovy naživo! Lenka Kabrhelová bude na Podcast Session natáčet s youtuberem Kovym jeden z dílů zpravodajského podcastu Vinohradská 12. Ve Velkém sále od 17 do 18 hodin.    

Podcasty jsou fenomén a posloucháme je všichni. Jak se ale stát z posluchače tvůrcem? Na Podcast Session v Karlíně se můžete v pondělí 30. září zúčastnit tří workshopů. Dozvíte se tipy a triky od profesiálů, kteří spolupracují s moderátory a autory podcastů. Začínáme ve 13 hodin, vstupné je zdarma a bez registrace. Programem nás provede redaktor Českého rozhlasu Vojta Koval.  

Co si s sebou vzít na workshop

V Kasárnách je wi-fi signál, doporučujeme vzít si s sebou mobil a nabíječku. Workshop můžete zažít i bez mobilu. Vše je navíc zdarma a bez registrace.     

Workshop Jak mluvit na mikrofon

14:00 – 14:45, Bazén, Kasárna Karlín

14:45 – 15.30, Bazén, Kasárna Karlín

Mluvte tak, aby vám posluchači rozuměli. Jak se správně ptát, proč si dát pozor na výslovnost? Dozvíte se tipy od profesionálek, které učí moderátory. Workshop připravily lektorky mluveného slova Jaroslava Pokorná, Terezie Jirásková a Markéta Součková. 

Workshop Jak na techniku

13:00 – 14:00, Velký sál, Kasárna Karlín

14:45 – 15:30, Velký sál, Kasárna Karlín

Který program a mikrofon si koupit a kolik to stojí? Dá se podcast nahrávat i na telefon? A na co si dát při výrobě pozor, aby se zvuk dal použít? Podrobnosti vysvětlí zvukový specialista Českého rozhlasu Jaroslav Pokorný.  

Workshop Jak začít s podcasty s Adamem Javůrkem

13:00 – 14:00, Bazén, Kasárna Karlín

Jak vybrat dobré téma, kde natáčet a kam podcast umístit, aby se dostal k posluchačům a byl úspěšný? Nezbytný úvod se bude hodit všem začínajícím i pokročilým podcasterům. Workshop připravil podcastový mág a rozhlasový specialista Adam Javůrek.  

Spustit audio

Související