Virtuální realita pro vaše uši. Zažijte s námi unikátní zvukovou lahůdku

Dovedete si představit, že zvuk lze slyšet prostorově a plasticky? Pronikněte do unikátního světa binaurálních her, které Český rozhlas Vltava představí na Podcast Session. Nasaďte si sluchátka a můžete se bát, nechat se hýčkat, nebo zešílet. Navštivte 30. září od 16 hodin audiozónu v Kasárnách Karlín a poslechněte si binaurální rozhlasové hry.

Vypadá jako lidská hlava a má dokonce i boltce s ukrytými mikrofony. Tak si můžete představit binaurální hlavu, která dokáže zaznamenat zvuky podobným způsobem jako lidské ucho. Nenechte si tento zážitek ujít a přijďte na Podcast Session. Vltava zde představí tři binaurální hry. Mimo jiné i Virtuoso, hru, kterou stanice uvedla v premiéře v září 2019.

Zvuková virtuální realita pro vaše uši 

Jak si prostorový zvuk představit? Pokud se něco děje napravo od vás, uslyšíte to v levém uchu o něco tišeji a také zpožděně. Zvuk je zdeformovaný šířením v prostoru kolem hlavy a je olivněn i záhyby ucha. Protože binaurální mikrofon vypadá jako vy, slyší jako vy, jedná se o zcela unikátní zprostředkování zvukové reality. 

Program Českého rozhlasu Vltava na Podcast session

30. září 2019, Kasárna Karlín, vstupné je zdarma. Sluchátka budou k dispozici, ale přijďte včas. 

Audiozóna, kavárna:
Miloš Urban – To strašný kouzlo podzimu
Katharina Schmitt – Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové
Ilinca Stihi – Virtuoso

16:00–17:00 hodin, Bazén:
Ilinca Stihi – Virtuoso

 

Co se děje v hlavě umírajícího muže?  

Virtuoso – hra, kterou můžete slyšet od 16 hodin – je surrealistický příběh, který se dotýká nejhlubší tragédie lidské osobnosti, jejího rozpadu a smrti. Až si nasadíte sluchátka, ocitnete se někde na hranici vzpomínek, snů, představ, tužeb a ponoříte se hluboko do hlavy jednoho zvláštního muže. „Sledujeme poslední okamžiky postavy těsně předtím, než umírá – se svými nebezpečnými vzpomínkami a vjemy, které pronikají a zaplavují její mysl. Skutečné události a smyšlené momenty se slévají do jednoho pohlcujícího toku,“ upřesňuje autorka a režisérka Ilinca Stihi. Spustit audio

Související